Rozciąganie pachwin. Co może pomóc przy bólach kręgosłupa?

Kiedy całe dnie spędzamy na zajęciach w pozycji siedzącej, nasz organizm po pewnym czasie zaczyna odczuwać coraz poważniejsze dolegliwości. Mogą pojawić się bóle dolnego odcinka pleców, przemieszczenia dysków w kręgosłupie, a to z kolei może prowadzić do bolesnych kontuzji. Jak sobie radzić? Na pewno pomogą wykonywane regularnie proste ćwiczenia na pachwinę i biodra, które wzmocnią i rozciągną obręcz biodrową.

Ćwiczenia na biodra i pachwiny – rozciąganie pachwin

Żeby przeprowadzić rozciąganie pachwin po wewnętrznej stronie, najlepiej sprawdzi się pozycja żaby. Podczas leżenia na brzuchu zginamy nogi w kolanach tak, żeby piętami dotknąć pośladków. A następnie odciągając od podłogi górną część ciała, opieramy się dłońmi na stopach.

Równie dobrze sprawdzi się również pozycja Wschodzącego Księżyca. Rozpoczynamy od klęku na jedno kolano z ramionami uniesionymi prosto w górę. Następnie opuszczamy dolne kolano i wypychamy biodra do przodu.

Opisane pozycje są niezmiernie proste w wykonaniu. Niemal każdy, nawet bez przygotowania technicznego, poradzi sobie z nimi. Korzyści z regularnego wykonywania ich są za to wielkie – poprawa ogólnego samopoczucia, wzmocnione mięśnie i brak bólu pleców. Zdecydowanie warto oderwać się od ekranu na kilka minut i systematycznie ćwiczyć.