Ćwiczenia rozluźniające barki. Szybki ratunek dla obolałych pleców

Siedzący tryb życia nie jest najlepszą opcją dla naszego kręgosłupa. Długie godziny spędzone przed komputerem, powodują napięcie w obręczy barkowej oraz w odcinku szyjnym kręgosłupa. W jaki sposób możemy ulżyć naszym mięśniom, zrelaksować się, żeby codzienne obowiązki nie były zbyt bolesne i uciążliwe? Poniżej opiszemy ćwiczenia na kark i szyje, które przyniosą ulgę.

ćwiczenia rozluźniające barki

Pozycja góry. Pozycja góry jest jedną z prostszych. Siadamy na podłodze, pięty mając pod pośladkami. Zaplatamy palce dłoni przed sobą i odkręcamy dłonie na zewnątrz. Następnie prostujemy ramiona, przenosząc ręce nad głowę. Pozostajemy w tej pozycji przez 10 sekund, oczywiście nie zapominając o oddechu.

Skłon do przodu. Jedna z pozycji mocno rozciągających i relaksacyjnych. Klękamy i wykonujemy skłon do przodu. Tułów powinien zmieścić się między pośladkami. Czoło opieramy na macie. Wyciągamy ręce przed siebie i rozciągamy całe ciało.

Pozycja krowiego pyska. Siedząc, prawe ramię przenosimy do tyłu, kładąc grzbiet dłoni jak najwyżej na kręgosłupie. Następnie od dołu kierujemy do tyłu lewe ramię, zaplatając palce w haczyk. Rozciągamy barki, cały czas głęboko oddychając.

To tylko przykładowe ćwiczenia rozluźniające barki. Ich regularne wykonywanie przyniesie ulgę naszym plecom i szyi, pozwalając na cieszenie się codziennym życiem.