Co nam daje joga? Korzyści płynące z praktykowania jogi

Pragniesz zmiany w swoim życiu i szukasz odpowiedniej formy aktywności fizycznej? Joga może się okazać idealnym rozwiązaniem – połączeniem relaksu, wzmocnienia organizmu oraz wsparciem dla zmęczonego codziennymi obowiązkami organizmu. Jakie korzyści płyną z jogi?

Co nam daje joga? Korzyści z regularnych ćwiczeń

Praktykowanie jogi może być zbawienne dla naszego zdrowia. Trzeba jednak pamiętać, że jak każde inne ćwiczenia, tak wykonywanie asan wymaga od nas systematyczności, żebyśmy mogli odczuć pozytywne efekty.

Joga poprawia kondycję kręgosłupa i wzmacnia wszystkie mięśnie. Ćwiczenie jogi to połączenie zalecanych przez rehabilitantów ćwiczeń izometrycznych ze stretchingiem. Pozwalają zwiększyć ruchomość stawów, uelastycznić mięśnie (w szczególności centrum, czyli brzuch i plecy) i zlikwidować ich przykurcze.

Joga przynosi odprężenie i redukuje stres. Co nam daje joga szczególnie odczujemy, widząc jak relaksująco działa na organizm. Uspokaja umysł i pozwala skutecznie zmniejszyć stres. Ciało jest rozluźnione, napięcia mięśni ustępują, oddech jest regularny.

Joga pomaga dotlenić organizm. Podczas jogi ćwiczymy odpowiednie oddychanie. Dzięki temu dostarczamy zwiększoną ilość tlenu do płuc, poprawiając ich wydolność i dotlenienie całego organizmu.

To tylko kilka wybranych korzyści płynących z praktykowania jogi. Jakie są kolejne? Przekonajcie się sami, rozpoczynając przygodę z asanami.