Jakie akcesoria i pomoce do jogi mogą się przydać?

Joga pozwala na wykonywanie nawet bardziej zaawansowanych ćwiczeń, bez konieczności inwestowania w drogi sprzęt. Jeśli pragniemy jednak ćwiczyć regularnie i doskonalić swoje umiejętności, warto pomyśleć o zakupie kilku drobnych akcesoriów, które znacząco poprawią komfort ćwiczeń oraz pomogą urozmaicić trening.

Jakie pomoce do jogi mogą się przydać?

Zacznijmy od stroju. Nie ma konieczności kupowania drogich i specjalistycznych kostiumów. Najważniejsze, żeby czuć się wygodnie, a ubrania nie mogą krępować ruchów.

Podstawowym przedmiotem, który powinno się mieć, jest mata do ćwiczeń. W porównaniu z innymi rodzajami mat, ta do jogi jest najcieńszą. Najwygodniejsza dla osób średniozaawansowanych będzie ta o grubości 3-4 mm. Mata przede wszystkim ma chronić przed poślizgnięciem się, dlatego jest produkowana z materiałów antypoślizgowych, jak: kauczuk, TPE, yuta, PVC.

Oprócz maty można pomyśleć o zakupie dodatkowych przedmiotów, które mogą być przydatne przy przyjmowaniu konkretnych pozycji. Produkowane są specjalne wałki i kostki (wykonane z drewna sosnowego, bambusowego lub balsy). Dla początkujących lub ćwiczących jogę jako rodzaj rehabilitacji bardzo przydatne mogą się również stać specjalne taśmy, wykonane z elastycznego materiału.

Praktykowanie jogi to wielka przyjemność. Zadbajmy o to, żeby zapewnić sobie maksymalny komfort, dzięki doborowi odpowiednich akcesoriów.