Na czym polega dieta dash?

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi czy to w młodym czy dojrzałym wieku decyduje się na poprawę swojego zdrowia. Ale i nie tylko. Ludzie robią to także, aby poprawić wygląd swojej sylwetki. Można zatem zdecydować się albo ćwiczenia albo na stosowanie diety. Możemy wyróżnić różnego rodzaju diety, między innymi: jabłkowa, 1000 kalorii i wiele innych. W niniejszym artykule zostanie omówiona dieta dash.

Czym jest dieta dash?

Dieta jest bardzo ważna i pomocna jeśli stosuje się ją z głową. Bo jak wiadomo wszystko ma swoje plusy i minusy. Każdą dietę powinno się stosować nie dłużej jak 7 dni, ponieważ może ona doprowadzić do szkód w naszym organizmie. Dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalisty jakim jest dietetyk. Wiadomo, że ta sama dieta nie zadziała w ten sam sposób na każdego człowieka. Dieta powinna być zindywidualizowana, czyli dopasowana do konkretnej osoby. Co to jest dieta Dash? To jedna najlepiej przebadanych diet. Jest ona bardzo podobna do diety śródziemnomorskiej. Polega na zdrowym żywieniu. Omawiana dieta jest bogata w magnez, potas i wapń. A to niezbędne minerały dla funkcjonowania naszego organizmu. Jest ona dla każdego, jednak najbardziej powinny skorzystać z niej osoby, które chorują na nadciśnienie tętnicze. Ważne jest, że stosując dash musimy zrezygnować z alkoholu, spożywać do 5 porcji warzyw i owoców dziennie oraz spożywać małą ilość tłuszczu. Musimy ograniczyć też między innymi spożywanie czerwonego mięsa i wędlin, spożywać produkty pełnoziarniste oraz orzechy i nasiona typu pestki dyni czy słonecznika. Powinniśmy także ograniczyć słodycze i słodkie, gazowane napoje. Nie powinno się także solić potraw, jeść wędzonych wędlin. Co jeszcze jest zabronione w wyżej omawianej diecie? Na pewno nie wolno nam jeść parówek, konserw, jedzenia typu fast food używać przypraw typu vegeta czy magi. Więcej informacji można znaleźć w internecie. Chociażby wpisując hasła typu: dieta dash jadłospis

Jak wygląda przykładowy jadłospis?

Na śniadanie można jeść płatki owsiane z chudym mlekiem, pomarańczą i orzechami włoskimi bądź pestkami dyni czy nasionami chia. Na drugie śniadanie też powinno się zjeść coś lekkostrawnego typu niskotłuszczowy naturalny jogurt oraz jakikolwiek owoc typu jabłko, banan, truskawka. Jeśli chodzi o obiad to dobre będą zupy krem na przykład z zielonego groszku, dyni oraz ryby pieczone w folii typu łosoś. Na podwieczorek dobrze jest spożywać sałatki i pełnoziarniste pieczywo. Na kolację tak samo.

Podsumowując powyższy artykuł warto zaznaczyć, że warto stosować diety ale tylko z głową. Jeśli źle czujemy się we własnym ciele to jak najbardziej możemy skorzystać z usług dietetyka. A na pewno dzięki niemu pokochamy siebie i swój wygląd. Każda dieta ma plusy i minusy dlatego przed ich stosowaniem warto poczytać o nich informacje.