10 rzeczy, które musisz wiedzieć przed odchudzaniem

Odchudzanie, szybka dieta i walka z nadprogramowymi kilogramami to zawsze trudny temat, do którego należy podejść racjonalnie. Zrzucanie niepotrzebnych kilogramów jest zawsze dużym wyzwaniem i wymaga dokładnego przemyślenia. Warto się do niego odpowiednio przygotować, aby nie stracić motywacji do działania oraz chudnięcia. Oto dziesięć rzeczy, które musisz wiedzieć zanim zaczniesz odchudzanie, dzięki którym proces ten przebiegnie gładko i bez przeszkód. Sprawdź, jak mądrze i skutecznie się odchudzać.

  1. Nie musisz się katować niskokalorycznymi dietami, żeby mieć piękną sylwetkę. To wielki błąd w dłuższej perspektywie zamiast chudnąć, twój organizm zacznie odkładać pożywienie pod postacią tkanki tłuszczowej na tak zwane gorsze czasy. Dopasuj kaloryczność do swoich realnych potrzeb.

  2. Dieta może być smaczna. Oczywiście, że tak. Skomponuj ją ze swoich ulubionych elementów żywieniowych, a zobaczysz, że jedzenie na diecie może stać się przyjemnością.

  3. Musisz pić dużo wody. Woda jest kluczowa. Mówi się, że jeśli dietę łączysz z wysiłkiem fizycznym, warto wypijać nawet cztery litry niegazowanej wody dziennie. Pamiętaj również o wypijaniu szklanki na czczo.

  4. Dokładnie zaplanuj swoje odchudzanie oraz posiłki. Jeśli twoje odchudzanie będzie zorganizowane to szybko zauważysz efekty i będziesz widziała, że wszystko idzie zgodnie z planem oraz założeniami. Osiągnięcie celu okaże się wtedy łatwiejsze.

  5. Nie tylko waga się liczy – zmierz również obwody. Czasami waga nie pokazuje adekwatnie twojej pracy. Monitoruj również obwody, aby mieć pewność, że chudniesz i nie doprowadź do utraty motywacji.

  6. Wyrzuć z kuchni cukier i słodkie napoje. Cukier jest zakazany w diecie pod każdą postacią. Może ci mocno zaszkodzić i opóźnić tempo odchudzania.

  7. Kontroluj to co jesz o danej porze dnia. Zapytaj dietetyka o rady.

  8. Zaplanuj aktywność fizyczną

  9. Sen i regeneracja są bardzo ważne

  10. Raz na jakiś czas możesz pozwolić sobie na coś pysznego do jedzenia