Jak skutecznie dobrać plan treningowy?

Osoby chcące szybko rozbudować swoją masę mięśniową powinny ćwiczyć inaczej, niż osoby którym zależy tylko na poprawie swojej kondycji. Częstym błędem jest zbyt długie wykonywanie ćwiczeń kardiologicznych oraz unikanie ćwiczeń siłowych. Ten błąd jest popełniany głównie przez kobiety, które boją się, że za bardzo urosną im mięśnie, co wpłynie niekorzystnie na ich wygląd. Niestety, jak się okazuje, unikanie ćwiczeń siłowych przez kobiety prowadzi do znacznie późniejszego wyrzeźbienia sylwetki. Jak można temu przeciwdziałać? Jakie są skuteczne metody na trening dla kobiet?

Ćwiczenia dla kobiet – jak się za to zabrać?

Warto zauważyć, że kobietom jest o wiele trudniej rozwinąć masę mięśniową niż mężczyznom. Wynika to z gospodarki hormonalnej. Mała ilość testosteronu oraz wysoki poziom estrogenów sprawia, że mięśnie u kobiet pojawiają się o wiele wolniej i osiągają mniejszy rozmiar niż w przypadku mężczyzn. Dlatego nie ma powodu do obaw związanych z tym, że mięśnie zniszczą wygląd kobiecej sylwetki. Zatem panie, którym zależy na wyrzeźbieniu powinny zacząć sięgać po ćwiczenia siłowe. Wskazany jest tutaj plan treningowy split 3 dniowy, który pozwala właśnie na takie rozłożenie ćwiczeń. Czym zatem właściwie jest trening split?

Na czym polega trening split?

Trening split to nic innego, jak trening na konkretne partie ciała rozłożony na konkretne dni. Przy tym treningu w trakcie jednej sesji skupiamy się na konkretnej partii ciała. W ten sposób nasze mięśnie mogą dostać konkretny wycisk, który będzie je stymulować do wzrostu. Efekty, jakie przynosi trening split są nie do osiągnięcia w przypadku treningu kardiologicznego lub metod all body workout. Jest to technika zalecana dla osób, którym zależy na szybkich efektach i które chcą doszlifować swoją sylwetkę. Technika ta nie powinna być stosowana w przypadku osób, którym zależy na redukcji masy ciała. Tak zwane odchudzanie wymaga zupełnie innego podejścia i rozpisania odmiennego planu treningowego, niż w przypadku rozbudowy mięśni.