Dlaczego warto skorzystać z konsultacji dietetycznej?

Ile znasz mitów i półprawd dotyczących żywienia, które mniej lub bardziej świadomie powielasz przy codziennym przygotowywaniu posiłków? To samo dotyczy praktycznie każdej dziedziny Twojego życia – dlatego gdy chorujesz, udajesz się do lekarza, a gdy zepsuje Ci się samochód, jedziesz do mechanika. Usystematyzowana, starannie odświeżana wiedza tych ekspertów pozwala spojrzeć na daną sprawę z innej perspektywy i rzucić na nią okiem fachowca. Dlatego gdy czujesz, że z Twoją dietą jest coś nie tak – wybierz się do dietetyka na konsultacje.

Na czym polegają konsultacje dietetyczne?

Idąc na takie spotkanie z dietetykiem lub umawiając się na nie online, musisz być przygotowany na to, że na pierwszym spotkaniu mówić będziesz głównie Ty. Im więcej specjalista dowie się o Twoich nawykach żywieniowych i upodobaniach, tym łatwiej będzie mu przygotować dla Ciebie zestaw wskazówek, którymi powinieneś się kierować w codziennym życiu. Podczas konsultacji dietetycznych specjalista do spraw żywienia wypyta Cię o wszystkie dolegliwości żołądkowe, alergie, nietolerancje, będzie chciał wiedzieć jakie są Twoje problemy żywieniowe i oczekiwania, jak przedstawia się Twój stan zdrowia i historia chorób. Dzięki tej wiedzy uda się dostosować specjalny model żywienia przeznaczony właśnie dla Ciebie.

Czy warto skorzystać z konsultacji?

Wielu osobom może wydawać się, że konsultacja dietetyczna to zbyteczna rzecz, w końcu sami najlepiej wiemy, co lubimy, czego nie, co nam służy, a co nie. Jednak w odchudzaniu i zmianie nawyków żywieniowych warto spojrzeć na siebie w sposób obiektywny, a jest to niemożliwe bez konsultacji ze specjalistą. Poprzez właściwie przeprowadzony wywiad uda się uzyskać informacje czarno na białym dotyczące tego, co Tobie może nie służyć, jakie błędy dietetyczne popełniałeś. Czasami sami nie jesteśmy tego świadomi, dlatego zdecydowanie warto postawić na porządną konsultację dietetyczną u specjalisty, który wie co robi i jak osiągnąć wyznaczone cele. Z jego pomocą będzie Ci łatwiej przejść na właściwą stronę odżywiania!