Zadbaj o swój zarost

Piękny i zadbany zarost to wizytówka każdego mężczyzny. Niektórzy latami codziennie rano golą odrastające włoski nie myśląc o zapuszczeniu brody. Inni natomiast rzadziej używają maszynki, prezentując zarost rzadszy lub gęstszy. Niezależnie od stopnia zagęszczenia, warto o niego dbać. Poniżej zaprezentowano kilka kroków jak zapuścić zarost na twarzy

Krok pierwszy- pielęgnacja

Zadbana broda i skóra twarzy to najlepsza wizytówka mężczyzny. Warto regularnie stosować każdy z poniżej wymienionych etapów, a efekty będą z pewnością satysfakcjonujące.
Tylko odpowiednia pielęgnacja zapewni satysfakcjonujące efekty. Zawiera ona 3 kroki:
1. Oczyszczanie
2. Odżywianie
3. Szczotkowanie

Najważniejszym krokiem jest oczyszczanie, najlepiej przy użyciu naturalnych i bardzo dobrej jakości produktów. Oprócz oczyszczania włosków, warto pamiętać o oczyszczaniu skóry twarzy, które jest bardzo ważne. Usunięcie martwego naskórka oraz zmycie nadmiaru sebum pełni jedną z ważnych ról w całym procesie.
Kolejny krok to odżywienie, głównie za pomocą specjalistycznych olejków do brody, które trzeba w nią wsmarować. Warto jednocześnie nawilżyć skórę twarzy. Zaleca się także stosowanie odżywek do brody- tych, które zawierają jak najmniej chemicznych składników.
Szczotkowanie powinno odbywać się za pomocą specjalistycznych szczotek do brody.

Barber

Chcąc cieszyć się nienagannie przystrzyżonym zarostem, warto udać się do barbera. Jest to tzw. wyspecjalizowany golibroda oraz męski fryzjer. Korzystając z jego usług można być pewnym, że dopasuje wygląd brody do najnowszych trendów oraz do specyfikacji zarostu.

Dostarcz dawkę witamin

Odpowiednio zbilansowana dieta ma wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale na wygląd- także zarostu! Niezbędne są witaminy takie jak: A, B, C, E oraz beta-karoten.

Jak widzisz, to nie jest trudne. Łącząc wszystkie z wymienionych wyżej kroków możesz mieć pewność, że po pewnym czasie włożony wysiłek zaowocuje pod postacią pięknego zarostu niezależnie od jego gęstości.