Jak wyszczuplić ramiona?

Modelowanie sylwetki miejscowo możliwe jest z zastosowaniem metod z zakresu medycyny estetycznej. W przypadku klasycznego odchudzania duże znaczenie mają uwarunkowania genetyczne, a spadek wagi i utrata tkanki tłuszczowej w dużej mierze odbywa się równomiernie na całym ciele. Tak jest również w przypadku ramion. Aby je wyszczuplić, można skorzystać z zabiegów, koncentrując się na obszarze ciała, na którym najbardziej Ci zależy. W jaki sposób tego dokonać?

Lipoliza iniekcyjna — sposób na redukcję tkanki tłuszczowej na ramionach

Jednym z zabiegów modelujących i wyszczuplających ramiona jest lipoliza iniekcyjna. Na jego wykonanie decydują się osoby, które chciałyby zredukować ilość tkanki tłuszczowej znajdującej się w okolicach ramion i pach. Metoda ta polega na wprowadzaniu podskórnym specjalnych substancji, które wchodzą w reakcję z komórkami tłuszczowymi w wybranym obszarze ciała.

W pierwszej kolejności doprowadzają do rozpuszczenia otaczającej poszczególne komórki błony. Następuje ich uszkodzenie, które sprzyja ich dalszej fragmentacji, rozpadowi i uwalnianiu tłuszczu, który znajdował się wewnątrz. Proces ten powoduje przyspieszenie metabolizmu. Elementy przemiany materii, które muszą zostać usunięte z organizmu, zaczynają być wchłaniane przez układ krwionośny i limfatyczny, a ostatecznie wydalane.

Proces ten przebiega miejscowo, w zależności od tego, gdzie zostanie wprowadzony wspomniany już preparat. U niektórych pacjentów wystarczy przeprowadzenie pojedynczego zabiegu. U innych może okazać się konieczne jego powtórzenie.

Rezultaty zabiegu lipolizy iniekcyjnej

Zaraz po przeprowadzeniu zabiegu w okolicy ramion może pojawić się niewielka opuchlizna i miejscowe zaczerwienienia. Skóra reaguje bowiem na substancje, które zostały wprowadzone do tkanek oraz na podrażnienia spowodowane samą iniekcją. Po kilku dniach zanika jednak obrzęk, a tkanki stopniowo zaczynają ulegać redukcji.

W zależności od pacjenta może się okazać, iż jednorazowy zabieg pozwoli na wyeliminowanie nurtującego problemu i nadmiernej tkanki tłuszczowej na ramionach. Należy jednak pamiętać, iż nieprawidłowa dieta i styl życia może przyczynić się do przybierania na wadze. Tym samym nowa tkanka tłuszczowa zacznie odkładać się w miejscach, do których organizm jest genetycznie predysponowany — więc prawdopodobnie również na ramionach.

Aby wzmocnić efektywność zabiegu lipolizy iniekcyjnej, warto po jego wykonaniu częściej sięgać po wodę, wypijając jej średnio dwa litry w ciągu doby. Można również zwiększyć swoją aktywność fizyczną i skorzystać z sesji masażu, dzięki którym krążenie krwi ulegnie przyspieszeniu, tym samym szybciej metabolizując tkankę tłuszczową.

Zastosowanie fal ultradźwiękowych w ujędrnianiu ramion

Wspomagająco przy wyszczuplaniu ramion i ujędrnianiu znajdującej się w ich obszarze skóry działa zastosowanie zogniskowanej fali ultradźwiękowej. Tkanki poddawane tej procedurze ulegają rozgrzaniu do temperatury około 65 – 75 stopni Celsjusza. W ten sposób pojawiają się w nich niewielkie uszkodzenia i zmuszają skórę do wzmożonej regeneracji. W trakcie tego procesu zaczynają tworzyć się nowe włókna kolagenowe, kurczyć te już istniejące i dodatkowo produkowana jest elastyna. Nie jest to zabieg stricte odchudzający, ale przy wyszczuplaniu liczy się również ujędrnienie i uelastycznienie skóry. Jej wymodelowanie i optymalne napięcie sprawia, że ramiona znacznie lepiej się prezentują.

Wsparcie dietetyka — w kompleksowym odchudzaniu i utrzymywaniu rezultatów zabiegowych

Stosowanie diety mającej na celu utrzymanie właściwej wagi ciała to sposób na długotrwałe zachowanie efektów po zabiegach wyszczuplających. To ważne, by w sytuacji, gdy pacjent nie chce chudnąć, ani przytyć, dostarczał swojemu organizmowi optymalnej ilości kalorii. Rozmowa z dietetykiem i indywidualne opracowanie planu żywieniowego to klucz do utrzymania zgrabnej, wymodelowanej zabiegami medycyny estetycznej sylwetki.

Jeśli chciałbyś skorzystać z wyżej wymienionych zabiegów i skonsultować się z dietetykiem, umów się na wizytę w Klinice Medycyny Estetycznej i Dermatologii Arte Derm w Warszawie.