10 skutecznych Ćwiczeń na płaski brzuch

Nie ma nic bardziej pożądanego niż płaski brzuch. Wszyscy chcemy móc pochwalić się napiętymi mięśniami brzucha. Na szczęście, istnieje wiele skutecznych ćwiczeń, które pomogą nam osiągnąć ten cel. W tym artykule przedstawiamy 10 najlepszych ćwiczeń na płaski brzuch, które można wykonywać w domu, bez potrzeby korzystania z drogiego sprzętu fitness.

1. Plank

Plank to jedno z najlepszych ćwiczeń na mięśnie brzucha, który wzmocni całe ciało. Aby wykonać ten ruch, najlepiej udać się na podłogę. Należy położyć się na brzuchu, ułożyć dłonie na podłodze, a następnie unosić ciało do pozycji podobnej do pompy, ale zamiast na rękach – na przedramionach. Trzymać tę pozycję przez kilka sekund, a następnie opuścić ciało na podłogę. Powtórzyć 10 razy.

1. Mountain Climbers

Mountain climbers to ćwiczenie, które poza tym, że wzmocni mięśnie brzucha, to również skutecznie spala kalorie. Do wykonania tego ćwiczenia wystarczy przejść do pozycji pompy. Następnie zgiąć jedno kolano i przyciągnąć je do klatki piersiowej, a następnie powtórzyć ruch z drugą nogą. Powtarzać ten ruch przez 30-60 sekund.

1. Bicycle crunches

Ten ruch inaczej nazywany jest “rowerkiem” i ma na celu wzmocnienie mięśni skośnych brzucha. Aby wykonać ten ruch, należy położyć się na plecach, z dłońmi z tyłu głowy i unosić nogi do góry, a następnie wykonywać ruchy jak przy pedalowaniu na rowerze, jednocześnie skręcając tors w lewo i prawo. Powtórzyć 20 razy.

1. Leg raises

Leg raises to ćwiczenie, które wzmocni dolną część mięśni brzucha. Należy położyć się na plecach z rękami złożonymi na brzuchu i unosić nogi do pozycji prostej. Następnie opuszczać nogi powoli na ziemię, ale nie pozwalać im na dotknięcie podłogi, tylko na wysokości kilku centymetrów od podłogi. Powtórzyć 10 razy.

1. Flutter kicks

Flutter kicks to ćwiczenia, które świetnie wzmocnią mięśnie brzucha. Do wykonania tego ruchu, należy położyć się na plecach i unosić nogi do pozycji prostej. Następnie wykonywać krótkie ruchy nogami, z jedną nogą uniesioną wyżej niż drugą. Powtarzać ruch zmieniając nogę na kolejnym powtórzeniu. Wykonywać przez 30-60 sekund.

1. Pike push-up

Pike push-up to wzmocnienie mięśni brzucha i ramion. Należy stanąć w pozycji pompy, a następnie podnieść miednicę i przyciągnąć głowę do nóg. Następnie wrócić do pozycji początkowej. Powtórzyć 12 razy.

1. Russian twist

Russian twist to ćwiczenie, które wzmocni mięśnie brzucha i skośne mięśnie. Aby wykonać ten ruch, należy usiąść na podłodze z nogami zgiętymi i stopami na ziemi. Podnieść nogi i utrzymywać ciało w pozycji podobnej do litery “V”. Następnie obrócić tors, od lewej do prawej strony, z jednym ruchem. Powtórzyć 20 razy.

1. Side plank

Side plank to ćwiczenie, które wzmocni mięśnie brzucha i skośne mięśnie. Należy położyć się na boku, jedną nogę na drugiej i podnieść ciało do pozycji, w której tylko podłokietnik i stopa dotykają podłogi. Utrzymać tę pozycję przez 30-60 sekund, a następnie powtórzyć ruch po drugiej stronie.

1. Sit-ups

Sit-ups to klasyczne ćwiczenie, które wzmocni mięśnie brzucha. Należy położyć się na plecach i złożyć dłonie na klatce piersiowej. Podnieść górną część ciała i dotknąć łokciami kolan. Powtórzyć 20 razy.

1. Reverse crunch

Reverse crunch to ćwiczenie, które wzmocni dolną część mięśni brzucha. Należy położyć się na plecach z dłońmi złożonymi za głową i nogami uniesionymi do pozycji prostej. Następnie zgiąć kolana i przyciągnąć je do klatki piersiowej, jednocześnie unosząc miednicę do góry. Powtórzyć 10 razy.

Podsumowanie

W tym artykule przedstawiliśmy 10 skutecznych ćwiczeń na płaski brzuch, które można wykonywać w domu, bez potrzeby korzystania z drogiego sprzętu fitness. Wymienione ćwiczenia wzmocnią mięśnie brzucha oraz pomogą spalić nadmiar tkanki tłuszczowej, co pozwoli na osiągnięcie upragnionego efektu. Pamiętajmy jednak, że oprócz ćwiczeń, równie ważna jest zdrowa dieta i aktywny styl życia. Wszystkie te elementy razem pomogą nam w osiągnięciu wymarzonej sylwetki.