Ćwiczenia rozluźniające barki. Szybki ratunek dla obolałych pleców

Lut 11, 2018 przez

Ćwiczenia rozluźniające barki. Szybki ratunek dla obolałych pleców

Siedzący tryb życia nie jest najlepszą opcją dla naszego kręgosłupa. Długie godziny spędzone przed komputerem, powodują napięcie w obręczy barkowej oraz w odcinku szyjnym kręgosłupa. W jaki sposób możemy ulżyć naszym mięśniom, zrelaksować się, żeby codzienne obowiązki nie były zbyt bolesne i uciążliwe? Poniżej opiszemy ćwiczenia na kark i szyje, które przyniosą ulgę.

ćwiczenia rozluźniające barki

Pozycja góry. Pozycja góry jest jedną z prostszych. Siadamy na podłodze, pięty mając pod pośladkami. Zaplatamy palce dłoni przed sobą i odkręcamy dłonie na zewnątrz. Następnie prostujemy ramiona, przenosząc ręce nad głowę. Pozostajemy w tej pozycji przez 10 sekund, oczywiście nie zapominając o oddechu.

Skłon do przodu. Jedna z pozycji mocno rozciągających i relaksacyjnych. Klękamy i wykonujemy skłon do przodu. Tułów powinien zmieścić się między pośladkami. Czoło opieramy na macie. Wyciągamy ręce przed siebie i rozciągamy całe ciało.

Pozycja krowiego pyska. Siedząc, prawe ramię przenosimy do tyłu, kładąc grzbiet dłoni jak najwyżej na kręgosłupie. Następnie od dołu kierujemy do tyłu lewe ramię, zaplatając palce w haczyk. Rozciągamy barki, cały czas głęboko oddychając.

To tylko przykładowe ćwiczenia rozluźniające barki. Ich regularne wykonywanie przyniesie ulgę naszym plecom i szyi, pozwalając na cieszenie się codziennym życiem.